Vzdelávanie
Čas čítania 01:30
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Ocenili nápady v záverečných prácach študentov TUKE s biznis potenciálom

Podstatou súťaže sú študentské riešenia, ktoré sú premenené na reálne produkty s biznis potenciálom.

Košice 18. októbra (TASR) – Najlepšie študentské nápady ocenili v súťaži Top študentská práca v rámci Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). Víťazné záverečné práce zahŕňali tri kategórie – Industry, Healthcare a Smart City.

 V kategórii Smart City zvíťazil Miroslav Murín s prácou Návrh a implementácia inteligentnej prezentačnej miestnosti s multizdrojovou video analytikou. V oblasti Healthcare bol najlepší Branko Štefanovič s témou Inovatívne prístupy pri ortézoterapii trupu. V kategórii Industry je víťazom František Kupec s Návrhom inovatívneho prvku časti karosérie automobilu s cieľom optimalizácie aerodynamiky. TASR o tom v stredu za organizátorov informovala Simona Ďurkovič.

Súťaž po tretí raz organizovali TUKE a Univerzitný vedecký park Technicom v spolupráci s Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DT ITSO SK) a Innovlab Startup centrom DT ITSO SK.

Juraj Gazda, prorektor TUKE pre inovácie a transfer technológií vyzdvihol úlohu vedúcich prác a školiteľov.

Kvalita prihlásených prác je dôkazom toho, že na Technickej univerzite v Košiciach kladieme dôraz na vysoký štandard vzdelávania.

Podľa Milana Vargu, manažéra Innovlab Startup Center DT ITSO SK, je v pláne rozšírenie súťaže so zapojením študentov aj iných univerzít.

Máme práce, o ktoré organizácie alebo firmy zo súkromného sektora prejavujú záujem a chceli by ich nasadiť do prevádzky alebo aplikovať do procesu výroby. Mali sme k dispozícii množstvo kvalitných záverečných prác. Do užšieho výberu sa dostalo 27 prác, čo je viac ako 100-percentný nárast oproti minulému roku.

Zdroj: TASR  Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."