Vzdelávanie
Čas čítania 01:03
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Automobilové opravovne MV podporujú duálne vzdelávanie

Ministerstvo vnútra SR podporuje duálne vzdelávanie v automobilových opravovniach. Žiaci tretích a štvrtých ročníkov majú v opravovniach po úspešnom absolvovaní praxe možnosť získať stále pracovné miesto. TASR o tom informovali z Automobilových opravovní Ministerstva vnútra (AOMV) SR.

Bratislava 4. novembra (TASR) – “Projekt duálneho vzdelávania nám umožňuje pripraviť našich študentov na reálny trh práce a poskytuje im skutočné praktické skúsenosti,” povedal riaditeľ pre odborný výcvik strednej odbornej školy (SOŠ) v Považskej Bystrici Peter Pavlík.

V súčasnosti navštevujú učebné odbory autoopravár mechanik, autoopravár elektrikár, autotronik, autoopravár lakovník a mechanik hasičskej techniky desiatky študentov.

Prvou školou, s ktorou AOMV SR naviazalo spoluprácu, bola Dopravná akadémia v Žiline. Nasledovali SOŠ v Považskej Bystrici, Stredná dopravná škola v Bratislave, Súkromná SOŠ DSA v Trnave a SOŠ automobilová v Košiciach.

V súčasnosti navštevujú učebné odbory autoopravár mechanik, autoopravár elektrikár, autotronik, autoopravár lakovník a mechanik hasičskej techniky desiatky študentov. Duálne vzdelávanie v AOMV SR prilákalo aj dievčatá. Dve žiačky sa rozhodli študovať odbor mechanik hasičskej techniky.

Automobilové opravovne podporujú duálne vzdelávanie od roku 2015. Toto vzdelávanie kombinuje teoretické vedomosti a praktické skúsenosti v reálnom pracovnom prostredí. Počas neho sa žiak pripravuje na výkon povolania alebo odborných činností podľa konkrétnych potrieb zamestnávateľa priamo na jeho pracovisku.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."