Spravodajstvo
Čas čítania 00:47
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Batériový závod v Šuranoch prinesie 1500 nových pracovných miest

Batériový závod v Šuranoch bude mať “mimoriadne pozitívny” vplyv na automobilový priemysel na Slovensku. Uviedol to pre TASR Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR v reakcii na oznámenie slovenskej vlády, že na Slovensku pri Nových Zámkoch vznikne gigatováreň na autobatérie.

Bratislava 24. novembra (TASR) “Automobilový priemysel totiž dlhodobo poukazoval na to, aby vláda pripravila podmienky na vstup strategického investora pre túto časť elektrických pohonov do automobilov vyrábaných na Slovensku,” spresnil výkonný viceprezident ZAP SR Pavol Prepiak.

V Šuranoch má vzniknúť továreň na batérie do elektromobilov, so spustením výroby sa ráta v roku 2026, zamestnať má 1500 pracovníkov.

Úrad vlády SR informoval, že v Šuranoch v okrese Nové Zámky má vzniknúť továreň na batérie do elektromobilov s kapacitou výroby 20 GWh batérií ročne s možným rozšírením kapacity produkcie až na dvojnásobok. S plným spustením výroby sa ráta v roku 2026, zamestnať má 1500 pracovníkov. Vyplýva to z memoranda o porozumení, ktoré podpísali premiér Robert Fico (Smer-SD) a ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) so spoločnosťou Gotion InoBat Batteries.

Zdroj: TASR  Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."