Zamestnávatelia
Čas čítania 08:20
Zamestnávatelia
Kategória:
Zamestnávatelia

Ako vytvoriť na Worki inzerát? 

V tomto článku si prejdeme kroky, ktoré je potrebné urobiť pred tým, ako si budeš môcť vytvoriť inzerát.  

Dream job portál Worki má pre teba pripravené viaceré užitočné nástroje a funkcionality, ktoré môžeš jednoducho využívať, kedykoľvek budeš potrebovať. Postupne ti budeme prinášať krátke články o rôznych funkciách nášho portálu a je len na tebe, ktoré z nich využiješ.

Ak máš voľné pracovné miesto, ktoré potrebuješ obsadiť, môžeš u nás inzerovať pracovné ponuky po zakúpení predplatného – Ako sa zaregistrovať na Worki ako zamestnávateľ?  a Ako na Worki funguje predplatné?

Určite ťa však bude zaujímať aj to, ako vyhľadávať v databáze životopisov, keď hľadáš vhodného zamestnanca do tvojho tímu.  

Prinášame aj tipy, ako si správne vytvoriť inzerát, aby sa ti ozvali iba tí praví…

Nezabudli sme ani na tých, ktorí hľadajú prácu snov a nechcú, aby im unikla vhodná pracovná príležitosť. Ako si nechať zasielať pracovné ponuky na e-mail sa dozvieš práve tu. A ak ťa už niektorá zo zaslaných ponúk zaujala, je načase vytvoriť si životopis, ktorým zaujmeš.

V tomto článku si prejdeme kroky, ktoré je potrebné urobiť pred tým, ako si budeš môcť vytvoriť inzerát.  

1. Zaregistruj sa!  

Registráciou na stránke Worki získavaš možnosť inzerovať voľné pracovné miesta za výhodné ceny na trhu a prehliadať si reakcie uchádzačov na zverejnené inzeráty priamo vo svojom konte. Za svoje inzeráty si vieš prezrieť aj štatistiky počtu zobrazení a reakcií. Taktiež získavaš aj prístup do databázy zverejnených životopisov a možnosť podľa vlastných kritérií vyhľadávať vhodných uchádzačov o prácu.  

2. Prihlás sa! 

V prípade, že už máš vytvorené konto na Worki (prípadne si mal v minulosti vytvorené konto v ISTP), klikni na tlačidlo Prihlásenie v pravej hornej časti stránky a vyplň registračný e-mail a prihlasovacie heslo.

TIP: Ak zabudneš heslo, klikni v pravom hornom rohu obrazovky na Prihlásenie a Zabudnuté heslo?, vyplň tvoj e-mail, uvedený pri registrácii a Worki ti pošle pokyny na nastavenie nového hesla na tvoju e-mailovú adresu.

3. Aktivuj si predplatné!

Postup na aktiváciu predplatného nájdeš v našom článku, ako funguje predplatné.

4. Vytvor si inzerát!

Po úspešnej platbe za objednávku predplatného môžeš začať inzerovať pracovné ponuky na našom portáli Worki a nájsť si tak svojho zamestnanca snov. Klikni na tlačidlo Vytvor inzerát alebo položku Inzeráty a Vytvoriť inzerát na hlavnej vrchnej lište.

Následne sa ti zobrazí formulár na vytvorenie inzerátu. Ak potrebuješ pri tvorbe inzerátu pomôcť, kontaktuj nás alebo nasmeruj kurzor myši na ikonku i v čiernom krúžku pri vybranej položke. Povinné položky sú označené hviezdičkou *.

Pri vybranej kontaktnej osobe v inzeráte sa môžeš rozhodnúť nezverejniť e-mail a/alebo telefón. Pri nezverejnenom e-maile budeš naďalej dostávať reakcie od uchádzačov, ktorí zareagujú cez funkciu Poslať životopis, ale tvoj e-mail sa nezobrazí vo zverejnenom inzeráte.

Vizuál pracovnej ponuky máš vo svojich rukách – logo alebo fotografie si môžeš k inzerátu nahrať bezplatne.

Počas vytvárania inzerátu ti bude pomáhať nami vyvinutý nástroj Barometer úspešnosti obsadenia pracovnej ponuky, ktorý bude vyhodnocovať šancu nájsť vhodného kandidáta.

Ak ťa niečo počas tvorby inzerátu vyruší, rozpracovaný inzerát môžeš kedykoľvek uložiť ako koncept a vrátiť sa k nemu neskôr. Nájdeš ho v záložke Koncepty v časti Naše inzeráty.

Ak budeš potrebovať upraviť súhlas so spracovaním osobných údajov, ktorý ti budú zasielať uchádzači o prácu reagujúci na tvoju pracovnú ponuku cez Worki alebo informáciu o spracovaní osobných údajov na účely výberového procesu, klikni na položku GDPR. Ak máš aktívne predplatné s dostatočným počtom slotov pre inzeráty, môžeš ho ihneď zverejniť (tlačidlo Zverejniť inzerát).

Ak predplatné nemáš aktivované alebo si už minul sloty pre inzeráty, klikni na Objednať inzerát a zrealizuj objednávku v nákupnom košíku.

TIP: Ak sa rozhodneš zverejniť pracovnú ponuku na Worki, ale reakcie na ňu vyžaduješ zasielať cez vlastný náborový systém, pri tvorbe inzerátu v časti 4. Kontaktná osoba si môžeš definovať vlastné URL linky, kam môžeme smerovať uchádzačov po kliknutí na tlačidlo Poslať životopis v detaile ponuky na Worki.

Platnosť inzerátov

Inzeráty majú prednastavenú platnosť jeden mesiac, ktorú si samozrejme môžeš upraviť podľa tvojich predstáv. Môžeš si nastaviť až ročnú platnosť inzerátu.

Daj ale pozor, že inzeráty budú zverejnené iba vtedy, ak máš platné predplatné na Worki. Ak bude platnosť inzerátu vyššie číslo ako platnosť predplatného, inzerát sa zruší dňom exspirácie predplatného. Ak potrebuješ mať pracovné ponuky na Worki zverejnené dlhodobo, nastav si pri objednávke a platbe kartou automatickú platbu na obnovu predplatného po každom mesiaci a inzeruj bez starostí. Tri dni pred uplynutím platnosti inzerátu príde na e-mail kontaktnej osoby informácia o blížiacom sa termíne ukončenia platnosti inzerátu. Platnosť možno upraviť vo formulári inzerátu v časti 1. Údaje o pracovnom mieste v položke Platnosť inzerátu. Po ukončení platnosti sa ponuka voľného pracovného miesta presunie do záložky Zrušené v časti Naše inzeráty.

POZOR! Aktuálne pripravujeme riešenie, vďaka ktorému inzeráty nebudú mať prednastavenú platnosť a budú zverejnené, kým bude platné predplatné. Budeš si tak sám vedieť vyplniť platnosť, ak napr. potrebuješ kratšie obdobie ako 1 mesiac.

Kontrola inzerátov

Každý inzerát skontrolujeme a pomáhame ho dostať do podoby, aby naň zareagovalo najviac vhodných uchádzačov o prácu. Snažíme sa tiež vylúčiť: diskrimináciu, duplicity, ponuky, ktorými sa obsadzuje viacero pozícií, situácie v rozpore s dobrými mravmi, gramatické/formálne chyby a pod.

Pracovné ponuky

K svojim inzerovaným ponukám sa dostaneš kliknutím na Pracovné ponuky na hlavnej lište vo vrchnej časti stránky a kliknutím na tlačidlo Zobraziť všetky ponuky. Pre uchádzačov o prácu máme pripravenú databázu voľných pracovných miest inzerovaných zamestnávateľmi. V prvom vyhľadávacom políčku môžeš napísať hľadané zamestnanie, pracovnú oblasť, zamestnávateľa alebo kľúčové slovo podľa názvu hľadanej pozície. V druhom políčku možno vyhľadávať podľa miesta výkonu práce. Môžeš napísať mesto/obec, kraj, zahraničnú krajinu alebo zakliknúť checkbox home office. Vyplnené vyhľadávacie kritéria potvrď tlačidlom Zobraziť ponuky.

Worki ponúka bohaté rozšírené vyhľadávacie kritériá. Ponuky môžeš vyhľadávať aj podľa stupňa vzdelania, výšky mzdy alebo druhu pracovného pomeru. Odporúčame preto tvoj inzerát vyplniť detailne, uchádzači o prácu si tak budú môcť jednoduchšie vyhľadať tvoj inzerát. Ponúkaš prácu, do ktorej môžu zamestnanci chodiť aj so svojím psíkom? Nie je problém, pri tvorbe inzerátu vyber ponúkanú výhodu pet-friendly office. K dispozícii je filter pracovných benefitov.

TIP: Ak pracuješ s Worki ako prihlásený zamestnávateľ, v detaile tvojej inzerovanej pracovnej ponuky sa ti na lište Možnosti zobrazuje prvok Upraviť, prostredníctvom ktorého sa vieš urýchlene dostať k možnosti editácie inzerátu.

Naše inzeráty

Tvoje inzeráty spravuješ cez položku Naše inzeráty. V pravej hornej časti vidíš aktuálny stav tvojho predplatného s počtom kúpených a zverejnených inzerátov. Archív zrušených ponúk nájdeš v záložke Zrušené. Pôvodné inzeráty môžeš obnoviť alebo vytvoriť ich kópiu. Worki umožňuje do inzerátu aktívne vstúpiť, opraviť údaje, doplniť informácie a znovu ho zverejniť v časti Pracovné ponuky. Rozpracované inzeráty nájdeš v záložke Koncepty, kde ich môžeš dokončiť.

Ak ti na pracovnú ponuku zareaguje uchádzač o prácu, jeho životopis si vieš zobraziť kliknutím na položku Zobraziť uchádzačov. Môžeš si k nim napísať poznámku alebo ich triediť na aktuálnych a vyradených.

TIP: Ak máš zakúpené aj topovanie, môžeš ho aktivovať kliknutím na checkbox TOP zobrazenie inzerátu. Tvoj inzerát sa bude zobrazovať na popredných miestach v časti Pracovné ponuky pre uchádzačov o prácu. Topovanie môžeš počas platnosti tvojho predplatného ľubovoľne meniť. Napr. ak si kúpiš 2 inzeráty a 1 TOP zobrazenie, počas prvého týždňa môžeš označiť ako TOP prvý aktívny inzerát a počas zvyšného obdobia môžeš takto označiť svoj druhý aktívny inzerát.

Štatistiky inzerátov

Pri každom inzeráte, ktorý u nás zverejníš, si môžeš pozrieť štatistiky počtu zobrazení alebo reakcií od uchádzačov o prácu.

V prípade otázok neváhaj kontaktovať náš tím, ktorý ti vždy rád poradí.

Pripravil: Tím Worki  Foto:  Shutterstock a Worki