Spravodajstvo
Čas čítania 01:26
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

ÚPSVR: Novinka na portáli Slovensko.sk odstráni potrebu fyzickej návštevy úradov

Na portáli Slovensko.sk pribudli nové elektronické formuláre na podanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie pre ľudí bez práce.

Bratislava 22. januára (TASR) – Novinka tak odstránila potrebu fyzickej návštevy úradov práce, sociálnych vecí a rodiny či podávania žiadosti cez internet. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR).

Zamestnaní občania, ktorí chcú využiť služby úradov práce pri hľadaní si lepšej práce, majú k dispozícii žiadosť záujemcu o sprostredkovanie vhodného zamestnania. “Na prvý pohľad drobné zlepšenie má potenciál ušetriť ľuďom mnoho času a úradom práce, sociálnych vecí a rodiny podstatne zefektívniť prácu. Po významnom zjednodušení podávania výkazov o zamestnávaní ľudí so zdravotným postihnutím je to už druhá takáto novinka, ktorú sme tento rok ohlásili,” uviedol generálny riaditeľ a generálny tajomník služobného úradu ÚPSVR Peter Ormandy.

Na titulnej stránke portálu Slovensko.sk v hlavnej ponuke si môžu občania vybrať kategóriu Zamestnanie. Kliknutím na možnosť Strata a hľadanie zamestnania majú návštevníci možnosti Podávanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a Podávanie žiadosti záujemcu o zamestnávanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania. Po výbere jednej z nich je návštevník presmerovaný priamo na príslušný elektronický formulár. Prihlasovanie na portál je možné prostredníctvom občianskeho preukazu alebo aplikácie Slovensko v mobile.

“Vďaka efektívnej spolupráci s Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny SR sa nám úspešne darí napredovať v elektronizácii služieb úradov práce, sociálnych vecí a rodiny,” dodal Ormandy.

Zdroj: TASR  Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."