Zamestnávatelia
Čas čítania 01:42
Zamestnávatelia
Kategória:
Zamestnávatelia

Podnikateľom pomôžu so žiadosťami o dotácie na nájomné pracovníci SBA

Žiadateľom o dotácie na nájomné, ktorí majú problémy s vypĺňaním žiadostí, pomôžu od stredy pracovníci Slovak Business Agency v šiestich regionálnych klientskych centrách.

Bratislava 15. júla (TASR) – Žiadateľom o dotácie na nájomné, ktorí majú problémy s vypĺňaním žiadostí, pomôžu od stredy pracovníci Slovak Business Agency (SBA) v šiestich regionálnych klientskych centrách. Pomoc pracovníkov agentúry môžu využiť napríklad podnikatelia, ktorí nedisponujú potrebnou technikou alebo majú problém s vyplnením formulára, informovalo v stredu Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.
      
“Žiadatelia o nájomné, ktorí nemajú k dispozícii počítač, notebook alebo čítačku na elektronický podpis, budú môcť využiť technické prostriedky, ktoré pre nich rezort hospodárstva a SBA pripravili v klientskych centrách,” uviedlo MH. Pokiaľ sa do klientskeho centra dostaví prenajímateľ aj nájomca, žiadosť o dotáciu na nájomné je možné podať okamžite – spoločne na jednom mieste.
      
Klientske centrá sú pre žiadateľov k dispozícii v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici a v Prešove. “Aby mohli pracovníci SBA plynulo, efektívne a plnohodnotne pomáhať, odporúčame podnikateľom, aby si vopred preverili obsadenosť klientskeho centra. Samozrejme, môžu sa aj priamo telefonicky objednať na konkrétny čas,” doplnil minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Všetky kontakty a otváracie hodiny klientskych centier sú k dispozícii na internetovej stránke MH.
      
O dotáciu na nájomné môžu žiadať podnikatelia, ktorí mali pre koronakrízu zatvorené prevádzky alebo významne obmedzili svoju činnosť. Rezort doteraz prijal takmer 4000 žiadostí o dotácie, pričom vyplatených bolo zatiaľ 1,5 milióna eur. Dotáciu na nájomné štát poskytne vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom. Najviac však vo výške 50 % nájomného. Ak sa prenajímateľ a nájomca dohodnú na nižšej zľave, nájomca bude mať možnosť zaplatiť zostávajúce nájomné v rovnako vysokých mesačných splátkach do 48 mesiacov.

Zdroj, foto: TASR 

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."