Spravodajstvo
Čas čítania 01:03
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Pri hľadaní letných brigád treba dbať na bezpečnosť, upozorňuje MV SR

Mnohí študenti si cez letné prázdniny privyrábajú na brigádach.

Bratislava 27. júla (TASR) – Mnohí študenti si cez letné prázdniny privyrábajú na brigádach. Tí, ktorí nemajú skúsenosti, sa však môžu ľahko stať obeťou podvodníkov a v najhoršom prípade aj obeťou obchodovania s ľuďmi. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra (MV) SR na sociálnej sieti.
      
Tým, ktorí hľadajú letnú brigádu, odporúča dôkladne si prečítať pracovnú zmluvu a náležitosti v nej ako miesto výkonu práce, mzdu, pracovný čas a podobne. “Neraz sa stalo, že sľúbená práca a pracovné podmienky boli výrazne odlišné od tých v zmluve a namiesto sľubnej administratívnej práce neraz študenti skončili na stavbe, v klube alebo v zahraničí bez práce a peňazí,” uviedli pracovníci ministerstva.
      
Tiež radia preveriť si pracovnú agentúru skontrolovaním jej webovej stránky či prostredníctvom recenzií a nehľadať brigády na nedôveryhodných portáloch.

“Nepodpisuj zmluvu pod nátlakom a pokiaľ ideš do zahraničia, pravidelne o sebe dávaj vedieť rodičom,” apeluje na študentov MV SR.
     
Doplnilo, že od roku 2015 po súčasnosť sa obeťami obchodovania s ľuďmi stalo 49 slovenských detí.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."