Vzdelávanie
Čas čítania 01:37
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Školský rok by sa mal 2. septembra začať na každej škole

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR diskutuje s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva o situácii, ktorá môže nastať so začiatkom školského roka.

Bratislava/Prešov 21. augusta (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR diskutuje s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva (RÚVZ) o situácii, ktorá môže nastať so začiatkom školského roka. Rezort školstva nechce zatvárať školy celoplošne, ale budú to podľa ministra Branislava Gröhlinga (SaS) lokálne záležitosti. V Prešove v piatok o tejto téme diskutoval s riaditeľkou RÚVZ so sídlom v Prešove Janou Mítnikovou.
      
Druhý septembrový deň nastúpi podľa jeho slov do škôl 800.000 žiakov a študentov. “Potrebujeme to konzultovať so všetkými regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva. Naša spolupráca bude teraz veľmi blízka. Potrebujeme sa spoznať a povedať si, kto má aké kompetencie,” povedal Gröhling.
      
Ako povedal, rezort nie je informovaný, že by sa niekde nemalo začať vyučovanie 2. septembra.
      
“Ak by niečo také nastalo, tak by sme nezatvárali celé školy, ale šli by sme na triedy, kde by sme identifikovali jednotlivých ľudí a vyučovanie by pokračovalo ďalej. Až v červenej fáze by sme prešli k dištančnému vzdelávaniu,” reagoval na aktuálne čísla nakazených novým koronavírusom minister školstva.
      
Hygienické opatrenia sú pre školy nastavené celoplošne. Podľa ministra nie je dôvod na to, aby boli niekde opatrenia prísnejšie. V regióne Prešova však bude potrebné riešiť príliv študentov najmä z Ukrajiny. “Bude potrebné zabezpečiť karanténne zariadenia a následne testovania, aby sme ich o trochu viac sledovali, aby tu nevzniklo ohnisko nákazy,” podotkol Gröhling a dodal, že univerzity v Prešove sú na to pripravené.
      
Univerzity budú vyčleňovať jednotlivé trakty, kde môžu študenti počkať päť dní na testovanie a výsledky testovania. Ak budú negatívni, vyučovanie sa bude normálne realizovať.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."