Zamestnávatelia
Čas čítania 01:04
Zamestnávatelia
Kategória:
Zamestnávatelia

Živnostníci si už nemôžu uplatniť odklad platenia poistného za august

Sociálna poisťovňa upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby, ako aj zamestnávateľov, že v súvislosti s koronakrízou si už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.

Bratislava 7. septembra (TASR) – Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ako aj zamestnávateľov, že v súvislosti s koronakrízou si už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.
      
Možnosť odložiť si platenie poistného vláda určila len za mesiace marec, máj, jún a júl. “Znamená to pre nich, že sú povinní zaplatiť poistné na sociálne poistenie v riadnom termíne do 8. septembra 2020,” priblížil hovorca SP Peter Višváder.
      
Poistné za tieto mesiace musia príslušné SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do 31. decembra 2020, neplatí sa pritom žiaden úrok z omeškania. “Za apríl 2020 išlo o úplné odpustenie platby poistného,” doplnil Višváder.
      
Z údajov SP vyplýva, že o odklad poistného za mesiace marec, máj, jún a júl požiadalo zatiaľ spolu 60.845 SZČO a zamestnávateľov. Z tohto počtu bolo 27.017 SZČO a 33.828 zamestnávateľov. Odpustenie platby poistného za apríl 2020 sa týka 38.811 subjektov, z toho bolo 16.974 SZČO a 21.837 zamestnávateľov.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."