Hľadám prácu
Čas čítania 01:19
Hľadám prácu
Kategória:
Hľadám prácu

V Liptovskom Hrádku by budúci rok malo pribudnúť 150 pracovných miest

V priemyselnom areáli vo Vyšných Fabrikách v Liptovskom Hrádku by na budúci rok malo pribudnúť 150 nových pracovných miest.

Liptovský Hrádok 10. septembra (TASR) – V priemyselnom areáli vo Vyšných Fabrikách v Liptovskom Hrádku by na budúci rok malo pribudnúť 150 nových pracovných miest. Presťahovať by sa tam mala fabrika z Maďarska, ktorá sa venuje najnovším elektrotechnickým technológiám v rámci automobilového priemyslu. Uviedol to primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.
      
“So zástupcom investora už dlhodobo pracujeme na tom, aby sa na jar budúceho roka mohlo stavať a do konca roka 2021 bola stavba ukončená. Ide najmä o záležitosti okolo územného a stavebného povolenia,” vysvetlil primátor.
      
Investor podľa Trégera vidí v meste veľký potenciál. “Ide najmä o tradíciu, lojálnosť pracovníkov, a hlavne o vysokú odbornosť a inovatívne schopnosti mladých absolventov strednej odbornej školy elektrotechnickej, ktorí sa po ukončení štúdia uplatnia v tomto segmente,” priblížil primátor. Pre mesto je podľa neho veľmi dôležitá aj skutočnosť, že ide o “čistý” priemysel bez zvyšujúcej sa dopravy a škodlivých vplyvov na životné prostredie.
      
Cesta na Vyšné Fabriky momentálne nie je v dobrom stave, podľa Trégera pracujú aj na vyriešení tohto problému. “Dve tretiny cesty ešte nie sú usporiadané. S Teslou rokujeme, ale ešte sme zatiaľ nedospeli k dohode,” doplnil. Vzhľadom na stav cesty by ju mesto chcelo získať za euro alebo bezplatným prevodom, aby následne mohli pristúpiť k oprave.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."