Spravodajstvo
Čas čítania 01:07
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Nadácia ZSE podporí inovatívnych učiteľov

V rámci druhého ročníka grantového programu Výnimočné školy chce Nadácia Západoslovenskej energetiky nájsť a podporiť inovatívnych učiteľov, ktorí sú inšpiráciou nielen pre svojich žiakov, ale aj pre ďalších kolegov.

Bratislava 11. septembra (TASR) – V rámci druhého ročníka grantového programu Výnimočné školy chce Nadácia Západoslovenskej energetiky (ZSE) nájsť a podporiť inovatívnych učiteľov, ktorí sú inšpiráciou nielen pre svojich žiakov, ale aj pre ďalších kolegov. TASR o tom informovala hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová.
      
Pedagógovia základných a stredných škôl môžu získať grant vo výške 3000 eur na podporu projektov, ktoré pomôžu učiteľom zrealizovať ich predstavu o kvalitnejšom školstve a motivujú k väčšej spolupráci so žiakmi či širšou komunitou školy. Celkovo v rámci tohto programu nadácia rozdelí 50.000 eur, pričom žiadosti je možné podávať do 20. októbra.
      
O podporu z programu sa môžu uchádzať učitelia základných a stredných škôl z celého Slovenska. Projekty musia byť predložené pod záštitou školy, na ktorej pedagóg pôsobí, škola je zároveň aj príjemcom finančného príspevku. Do programu sa môže z jednej školy zapojiť len jeden učiteľ s jedným projektom. Finančné prostriedky z programu môžu byť použité napríklad na zakúpenie učebných pomôcok či školského a technického vybavenia.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."