Mám prácu
Čas čítania 01:24
Mám prácu
Kategória:
Mám prácu

Pandémia priniesla do firiem viac neistoty a zhoršila pracovné postavenie žien

Súčasná pandémia priniesla na pracoviská ešte viac neistoty a zhoršila pracovné postavenie žien, keďže sa okrem rastúcej nezamestnanosti zvýšila záťaž v podobe neplatenej práce vzhľadom na starostlivosť o deti a rodinných príslušníkov.

Bratislava 17. septembra (TASR) – Súčasná pandémia priniesla na pracoviská ešte viac neistoty a zhoršila pracovné postavenie žien, keďže sa okrem rastúcej nezamestnanosti zvýšila záťaž v podobe neplatenej práce vzhľadom na starostlivosť o deti a rodinných príslušníkov.
      
Ako ďalej informovala Daniela Beráková z Americkej obchodnej komory v SR (AmCham), ktorá organizovala digitálnu konferenciu Women in Business (Ženy v biznise), zamestnávatelia, odborníci a verejní činitelia diskutovali o tom, aké sú novodobé trendy, príležitosti a výzvy v čase pandémie, ako funguje podpora talentov z radov žien.
      
Práve flexibilita, prístup nadriadeného a firemná kultúra bez predsudkov je rozhodujúcim faktorom v tom, aby bol zamestnávateľ pre ženu atraktívnou voľbou. Obavy z nevyváženosti medzi prácou a rodinou ženám často bránia vkročiť na náročnejšie pracovné výzvy a angažovať sa vo vyššom manažmente. Veľkou výzvou žien býva často nájsť si plnohodnotné zamestnanie primerané vzdelaniu po materskej/rodičovskej dovolenke.
      
K tomu, aby sa ženám na pracoviskách lepšie pôsobilo, pomáha najmä meniace sa mentálne nastavenie manažérov a inkluzívnejšia korporátna kultúra, ktorá dáva priestor rozmanitosti prístupov a myslenia.
      
Kultivovanejší prístup k ženám je tiež významným motivátorom k tomu, aby sa ženy viac realizovali a angažovali vo verejnom živote. Keďže sú často konfrontované s tým, že sú viac vnímané cez svoj výzor, posledný diskusný blok konferencie sa venoval práve téme “beauty bias”.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."