Spravodajstvo
Čas čítania 00:58
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Zamestnanosť klesla medziročne v auguste vo všetkých odvetviach, okrem IT

Zamestnanosť klesla medziročne aj v auguste 2020 vo všetkých odvetviach, okrem informačných a komunikačných činností.

Bratislava 12. októbra (TASR) – Zamestnanosť klesla medziročne aj v auguste 2020 vo všetkých odvetviach, okrem informačných a komunikačných činností. Najväčšie úbytky už piaty mesiac po sebe boli v ubytovaní a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
      
Zamestnanosť sa v auguste medziročne zvýšila len v informačných a komunikačných činnostiach o 2,2 %. Najväčší pokles pretrvával v ubytovaní o 18,7 % a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 10,9 %. Znížila sa aj v stavebníctve o 9 %, priemysle o 6,7 %, veľkoobchode o 5,1 %, maloobchode o 4,6 %, vybraných trhových službách o 2,2 %, doprave a skladovaní o 1,9 % a v predaji a oprave motorových vozidiel o 1 %.
      
V priemere za osem mesiacov roku 2020 v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019 vzrástla zamestnanosť len v informačných a komunikačných činnostiach o 4,2 %. Znížila sa v ubytovaní o 10,1 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 6,9 %, priemysle o 5,3 %, stavebníctve o 4,9 %, maloobchode o 3,9 %, veľkoobchode o 3,2 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 2,2 %, vybraných trhových službách o 1,6 % a v doprave a skladovaní o 0,5 %.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."