Hľadám prácu
Čas čítania 01:43
Hľadám prácu
Kategória:
Hľadám prácu

Bratislava hľadá sociálnych pracovníkov do karanténneho mestečka i do terénu

Mesto Bratislava hľadá sociálnych pracovníkov do karanténneho mestečka pre ľudí bez domova či do mestského terénneho tímu. Magistrát o tom informuje vo výzve zverejnenej na úradnej tabuli.

Bratislava 26. októbra (TASR) – Mesto Bratislava hľadá sociálnych pracovníkov do karanténneho mestečka pre ľudí bez domova či do mestského terénneho tímu. Magistrát o tom informuje vo výzve zverejnenej na úradnej tabuli.
      
V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu hlavné mesto deklaruje, že chce byť čo najlepšie pripravené na nárast počtu infikovaných a chorých. “Jedným z opatrení je aj vybudovanie nového karanténneho mestečka, do ktorého hľadáme pomoc pre ľudí bez domova, ktorí budú prijatí s podozrením na ochorenie COVID-19, či miernym priebehom tohto ochorenia. Naším cieľom je pomôcť im zvládnuť túto krízovú situáciu a podporiť ich počas celého pobytu v karanténe aj pri jej ukončení,” spresnila samospráva.
      
Zároveň mestský sociálny terénny tím plánuje pôsobiť v nových lokalitách, akým je napríklad okolie obytného domu tzv. Pentagon na Stavbárskej vo Vrakuni. Mesto okrem toho reaguje na podnety občanov týkajúce sa ľudí bez domova. “Hľadáme sociálne citlivé riešenia a zintenzívňujeme podporu ľudí bez domova vo verejnom priestore počas súčasnej epidemiologickej situácie a zimného obdobia,” spresnilo mesto. Tretím programom je prevencia a znižovanie rizík s mladými ľuďmi v prostredí nočného života. Samospráva hľadá preto sociálnych pracovníkov, ktorí sa chcú podieľať na zmenách sociálnej politiky mesta priamo v teréne a v kontakte s najzraniteľnejšími komunitami.
      
Bratislava hľadá personál na pozície sociálny pracovník pre karanténne mestečko, asistent sociálnej podpory pre karanténne mestečko, šofér – asistent pre ľudí bez domova pre karanténne mestečko, sociálny pracovník pre mestský terénny tím  a sociálny pracovník pre mestský terénny tím v lokalite bratislavská Vrakuňa.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."