Spravodajstvo
Čas čítania 01:04
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Ministerstvo školstva vyhlásilo výzvu na podporu mládeže, na projekt je možné získať 20.000 eur

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo výzvu na podporu mládeže.

Bratislava 6. marca (TASR) – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR vyhlásilo výzvu na podporu mládeže. Žiadosti je možné predkladať do 9. apríla. Uchádzači môžu získať príspevok 20.000 eur. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.
      
“Som veľmi rád, že aj prostredníctvom týchto projektov prispejeme k skvalitneniu práce s mládežou a neformálneho vzdelávania na Slovensku,” skonštatoval minister školstva Branislav Gröhling (SaS).
      
Projekty je možné predkladať z oblastí podpory sociálnej inklúzie mladých ľudí a prevencie pred sociálno-patologickými javmi, rozvojových programov pre mládež, informačných a poradenských služieb pre mládež či z oblasti podpory participácie a dobrovoľníctva mládeže v škole, komunite a spoločnosti.
      
IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže zároveň k výzve pripravil informačný seminár, ktorý sa uskutoční 11. marca. Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke rezortu.
      
MŠVVaŠ SR podporí prácu s mládežou prostredníctvom dotačnej výzvy PRIORITY. Výzva je súčasťou dotačnej schémy Programy pre mládež na roky 2014 – 2021.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."