Spravodajstvo
Čas čítania 01:00
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Napriek pandémii pribudlo v bratislavskom Volkswagene viac ako 100 miest

V spoločnosti Volkswagen Slovakia aj napriek náročnej situácii v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pribudlo vyše 100 voľných pracovných miest.

Bratislava 8. marca (TASR) – V spoločnosti Volkswagen Slovakia aj napriek náročnej situácii v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pribudlo vyše 100 voľných pracovných miest. Ide o nových výrobných zamestnancov pre montáž vozidiel v bratislavskom závode. V pondelok o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová. V najbližších rokoch by sa mal počet pracovných miest zvýšiť ešte výraznejšie.
      
“Zvýšený dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu podmieneným aktuálnym nárastom dopytu na svetových trhoch a z toho vyplývajúcich organizačných zmien,” uviedla Kovarovič Makayová. Aktuálny vývoj personálnej situácie vo Volkswagene podľa nej potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa. Vyše 40 % zamestnancov pracuje vo Volkswagen Slovakia viac ako desať rokov.
      
Hovorkyňa pripomenula, že v horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."