Spravodajstvo
Čas čítania 01:08
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Syncreon chce do konca mája vytvoriť 350 pracovných miest v Nitre

Spoločnosť syncreon Slovakia plánuje do konca mája tohto roka vytvoriť 350 pracovných miest.

Nitra 17. marca (TASR) – Spoločnosť syncreon Slovakia plánuje do konca mája tohto roka vytvoriť 350 pracovných miest. Dodávateľ logistických služieb a riešení pre Jaguar Land Rover, pôsobiaci v nitrianskom priemyselnom parku, začína v týchto dňoch s náborom zamestnancov. „Syncreon momentálne zamestnáva 2067 zamestnancov, pričom 79 % zamestnancov pochádza z Nitrianskeho kraja. Podiel zahraničných zamestnancov na celkovej zamestnanosti tvorí 11 %,“ informovala Magdaléna Sťahulaková-Tomša zo spoločnosti syncreon.
      
Nábor zamestnancov spustila firma v rámci zmeny rozvrhu pracovného času. Nové pracovné miesta by mali vzniknúť najmä v pozíciách vodič vysokozdvižného vozíka a operátor skladu, teamleader a supervízor výroby na trvalý pracovný pomer na dobu neurčitú. „V rámci závodu poúkame rekvalifikačný kurz s možnosťou získania licencie na vysokozdvižný vozík. Samotné zaškolenie trvá približne jeden kalendárny týždeň v prípade operátorov a vodičov,“ skonštatovala Sťahulaková-Tomša.
      
Spoločnosť syncreon Slovakia pôsobí na slovenskom trhu od augusta 2017. Je dodávateľom logistických a inžinierskych riešení v oblasti automobilového a elektrotechnického priemyslu. Vo svojich prevádzkach na všetkých kontinentoch zamestnáva celkovo 15.000 zamestnancov, z toho 18 % pracuje v nitrianskom priemyselnom parku.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."