Spravodajstvo
Čas čítania 01:10
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad poistného za marec 2021

Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za marec tohto roka.

Bratislava 25. marca (TASR) – Sociálna poisťovňa (SP) zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za marec tohto roka. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa SP Zuzana Dvoráková. Lehota splatnosti poistného sa im tak predĺži do 30. júna 2021.
      
“Odložiť si úhradu poistného môžu SZČO a zamestnávatelia, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 % a viac,” vysvetlila hovorkyňa s tým, že nové čestné vyhlásenie pre odklad poistného zohľadňuje aj nový spôsob určenia poklesu tržieb, ktorý SZČO alebo zamestnávateľ vo formulári vyznačia. Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za marec 2021 platí pre povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa (nie za zamestnanca).
      
“Sociálna poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár Čestné vyhlásenie – Odklad poistného za marec 2021, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného,” poradila Dvoráková. V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky SP.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."