Spravodajstvo
Čas čítania 00:53
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Pravenecký výrobca okien chce postaviť novú halu a zamestnať ďalších ľudí

Najväčší výrobca plastových a hliníkových okien a dverí na Slovensku plánuje rozšíriť svoju kapacitu.

Pravenec 1. apríla (TASR) – Najväčší výrobca plastových a hliníkových okien a dverí na Slovensku plánuje rozšíriť svoju kapacitu. Nová výrobno-skladová hala bude v poradí siedmou, výšku investície spoločnosť Slovaktual so sídlom v Pravenci (okres Prievidza) nespresnila.
      
Nová výrobno-skladová hala bude mať plochu takmer 5000 metrov štvorcových a bude rozdelená na dve funkčné časti. V tej výrobnej plánuje investor zabezpečovať povrchovú úpravu hliníkových profilov formou práškového nanášania farieb a ich vypaľovania, v druhej časti ich bude skladovať. Spoločnosť to priblížila v oznámení, ktoré predložila orgánom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.  
      
Vo výrobnej časti novej haly by malo pracovať 12 ľudí, v skladovej dvaja a ďalší ako vedúci. Výroba bude dvojzmenná, spolu tak ide o 30 ľudí.
      
Spoločnosť zamestnáva priemerne 600 ľudí. Denne v šiestich halách vyrobí 1500 okien a dverí.  
      
Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti dosiahla v okrese Prievidza podľa posledných dostupných údajov z februára 7,43 %.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."