Spravodajstvo
Čas čítania 00:59
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Tehotenské nevylúči možnosť požiadať o poskytnutie SOS dotácie

Osoby, ktoré majú nárok na tehotenské, nebudú vylúčené z možnosti požiadať o poskytnutie SOS dotácie.

Bratislava 21. apríla (TASR) – Osoby, ktoré majú nárok na tehotenské, nebudú vylúčené z možnosti požiadať o poskytnutie SOS dotácie. Vyplýva to z materiálu z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, ktorý v stredu schválila vláda s pripomienkou.
      
“Vzhľadom k tomu, že tehotenské je dávkou nemocenského poistenia, resp. dávkou nemocenského zabezpečenia, v súčasnosti by osobe poberajúcej tehotenské nemohla byť priznaná tzv. SOS dotácia, keďže súbeh poskytovania dávok nemocenského poistenia, resp. dávok nemocenského zabezpečenia a tzv. SOS dotácie je vylúčený,” vysvetlil súčasný stav rezort.
      
Navrhované nariadenie zabezpečí podľa rezortu naplnenie cieľa tehotenského, a to podpora tehotným ženám, ktoré v čase krízovej situácie prestali vykonávať zárobkovú činnosť a nemajú nárok na žiadnu formu pomoci od štátu.
      
Nariadenie vlády bude účinné dňom vyhlásenia, a to najmä preto, lebo tehotenská dávka platí od 1. apríla 2021. Potreba umožnenia súbehu týchto dvoch dávok teda nastáva prvýkrát v tomto mesiaci.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."