Spravodajstvo
Čas čítania 01:37
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Od 1. júla 2021 dochádza k pozastaveniu poskytovania SOS dotácie

S účinnosťou od 1. júla 2021 dochádza k pozastaveniu poskytovania tzv. SOS dotácie.

Bratislava 16. júna (TASR) – Vzhľadom na priaznivý vývoj pandemickej situácie, postupné uvoľňovanie a naviazanie pandemických opatrení na celonárodný COVID automat a opätovnú možnosť vykonávať zárobkovú činnosť, s účinnosťou od 1. júla 2021 dochádza k pozastaveniu poskytovania tzv. SOS dotácie.
      
Ako ďalej informovala Mária Hrehová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR), prijímateľom a žiadateľom SOS dotácie bude SOS dotácia poslednýkrát vyplatená v mesiaci júl 2021 za mesiac jún 2021.
      
Žiadosti o poskytnutie SOS dotácie predložené v mesiaci júl 2021 už podľa nej nebudú príslušným úradom práce, sociálnych vecí a rodiny posudzované.
      
Osobám, ktoré boli prijímateľmi SOS dotácie, odporúča podľa nej ÚPSVaR svoju nepriaznivú sociálnu a finančnú situáciu riešiť požiadaním o pomoc v hmotnej núdzi na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.
      
Dodala, že bližšie informácie k poskytovaniu pomoci v hmotnej núdzi je možné nájsť na webovej stránke: https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=964362, alebo osobne konzultovať na príslušnom úrade práce. V prípade priznania nároku na pomoc v hmotnej núdzi bude takýmto klientom pomoc v hmotnej núdzi vyplatená v auguste 2021, teda bude zabezpečená kontinuita príjmu klientov, ktorí sú na pomoc štátu odkázaní.
      
Doplnila, že fyzické osoby, ktoré sa ocitnú v krízových životných situáciách alebo mimoriadne nepriaznivých životných situáciách, môžu Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR požiadať o poskytnutie dotácie na podporu humanitárnej pomoci, a to v zmysle zákona o dotáciách v pôsobnosti MPSVR SR. Maximálna výška dotácie je 800 eur.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."