Spravodajstvo
Čas čítania 01:23
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Ministerstvo hospodárstva pripravilo webovú stránku o podporách podnikania

Ministerstvo hospodárstva SR pripravilo webovú stránku vesmirpodpory.sk o verejných podporách podnikania.

Bratislava 28. júna (TASR) – Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pripravilo webovú stránku vesmirpodpory.sk o verejných podporách podnikania. Informoval o tom v pondelok na brífingu podpredseda vlády a šéf MH SR Richard Sulík (SaS).  
      
Na MH SR podľa neho napočítali 58 rôznych druhov podpory podnikania. “To je vec, ktorú chceme zmeniť. V budúcom programovom období bude podpora zo strany MH SR jednoduchšia a bude aj menej druhov podpory. Rozhodli sme sa, že podpory urobíme pre bežných užívateľov pochopiteľnejšími. Dnes predstavujeme webovú stránku vesmirpodpory.sk,” priblížil Sulík.
      
Na stránke sa podľa Sulíka užívateľ dozvie o možnostiach a formách podpory. “Najprv si človek vyberie situáciu, v ktorej sa nachádza jeho firma, napríklad expanzia. Stránka mu ´vyhodí´ všetky možné formy verejnej podpory pre expanziu (firmy), ktoré sa dajú následne ďalej spresňovať a zužovať,” spresnil.
      
Informoval, že MH SR je v čerpaní eurofondov úspešné.  “Výrazne sme sa polepšili za posledný približne rok. Už dnes môžem povedať, že vyčerpáme všetky eurofondy. Neprepadnú teda žiadne eurofondy, ktoré sú pod správou ministerstva hospodárstva. Spomínaná webová stránka má k tomu prispieť,” vyhlásil.
      
“Chcel by som vyzvať podnikateľov, ktorí majú záujem o ľubovoľný typ podpory, aby si najprv pozreli spomínanú stránku a zistili tak, čo im najviac vyhovuje,” dodal. MH SR má podľa jeho slov ambíciu eurofondy z budúceho programovacieho obdobia čerpať a vyčerpať “čo najrýchlejšie”.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."