Spravodajstvo
Čas čítania 01:23
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

MSK Matec Slovakia plánuje v Sabinove rozšírenie výroby kabín, zamestná 20 ľudí

Okrem pôvodnej prevádzky v Lipanoch v okrese Sabinov otvorí novú prevádzku priamo v Sabinove.

Bratislava 16. júla (TASR) – Strojárska spoločnosť MSK Matec Slovakia plánuje rozšírenie výroby kabín pre poľnohospodárske a lesné stroje. Okrem pôvodnej prevádzky v Lipanoch v okrese Sabinov otvorí novú prevádzku priamo v Sabinove. Investícia do strojov prístrojov a zariadení by mala prekročiť dva milióny eur a rozšírením výroby má vzniknúť 20 nových pracovných miest. Vyplýva to z materiálu, ktorý Ministerstvo hospodárstva (MH) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.
      
Firma požiadala štát o poskytnutie investičnej pomoci v celkovej výške necelých 1,24 milióna eur, a to vo forme dotácie na dlhodobý hmotný majetok a dlhodobý nehmotný majetok v hodnote 659.960 eur a vo forme úľavy na dani z príjmov v hodnote 580.000 eur. Ministerstvo hospodárstva odsúhlasilo spoločnosti štátnu investičnú pomoc formou úľavy na dani z príjmov vo výške 580.000 eur.
      
Investícia spočíva v nákupe strojov a moderných technológií do novej haly v Sabinove, kde bude lakovňa, sklad, montáž, kancelárie a administratívne priestory. Procesy kovoobrábania a zvárania plánuje firma zachovať v dvoch pôvodných budovách prevádzkarne v Lipanoch.
      
MSK Matec Slovakia je súčasťou fínskej rodinnej skupiny MSK Group Oy, ktorá má takmer 70-ročnú tradíciu vo výrobe poľnohospodárskych a lesných strojov, prívesov pre vozidlá a lodných prívesov, plastových komponentov so širokou škálou využitia a výrobe bezpečnostných kabín pre rôzne stroje a vozidlá.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."