Spravodajstvo
Čas čítania 01:24
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Ministerstvo dopravy spúšťa od 17. augusta tretiu etapu pomoci cestovnému ruchu

Ministerstvo dopravy a výstavby SR spúšťa od utorka (17. 8.) tretiu etapu pomoci cestovnému ruchu v rámci schémy de minimis.

Bratislava 16. augusta (TASR) – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR spúšťa od utorka (17. 8.) tretiu etapu pomoci cestovnému ruchu v rámci schémy de minimis. Informovala o tom štátna tajomníčka MDV Katarína Bruncková spolu s predstaviteľmi dotknutých segmentov počas pondelkovej tlačovej konferencie. Keďže prevádzky boli zatvorené aj počas mája a apríla tohto roka, o pomoc bude možné žiadať aj spätne za tieto mesiace.
      
“Už od utorka spúšťame tretiu etapu pomoci pre cestovný ruch v rámci tzv. schémy de minimis, keďže prevádzky boli zatvorené ešte aj v apríli a máji tohto roka. Schéma však nepokrývala tieto mesiace, ktoré ale boli kľúčové. Po dohode s ministerstvom financií predlžujeme poskytnutie pomoci aj na tieto dva mesiace s tým, že žiadatelia už v utorok 17. augusta môžu podávať online žiadosti na pomoc. Podmienky zostávajú zachované ako za predchádzajúce etapy, teda od apríla minulého roka do marca tohto roka,” oznámila.
      
Základnou podmienkou podľa nej zostáva pokles tržieb o 4O percent v porovnaní s rokom 2019, percento pomoci závisí od výšky poklesu tržieb. MDV podľa jej slov prerobilo svoju webovú stránku tak, aby bola čitateľná pokiaľ ide o schému pomoci. MDV naďalej poskytuje pomoc vo forme konzultácií a cez infolinku.
      
“Stále zostáva dostatok peňazí na to, aby sme mohli prevádzkam pomáhať v ďalších mesiacoch. Doteraz sme na schéme vybavili vyše 13.000 žiadostí a vyplatili sme viac ako 111 miliónov eur,” dodala Bruncková.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."