Spravodajstvo
Čas čítania 02:05
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Konferencia a veľtrh SlovakiaTech v Košiciach sa venuje inováciám a technológiám

Na inovácie a technológie je zameraný 3. ročník medzinárodnej konferencie a veľtrhu SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2021, ktorý sa koná v utorok a stredu (15. 9.) v metropole východného Slovenska.

Košice 14. septembra (TASR) – Na inovácie a technológie je zameraný 3. ročník medzinárodnej konferencie a veľtrhu SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2021, ktorý sa koná v utorok a stredu (15. 9.) v metropole východného Slovenska. Na podujatí sa stretávajú slovenskí a zahraniční odborníci z oblasti vedy, výskumu, inovácií, priemyselných technológií, dopravy a logistiky, energetiky, životného prostredia či vzdelávania. Zároveň ide o prezentáciu vedeckého a inovačného potenciálu slovenských firiem.
      
Témou podujatia je “Humanity meets Technology / Technology meets Humanity”. Ako uviedol prezident SlovakiaTech Juraj Miškov, počas dvoch dní sa na troch pódiách vystrieda viac ako stovka domácich a zahraničných spíkrov z prostredia technologických firiem, startupov a investorov. Slovensko podľa bývalého ministra hospodárstva potrebuje po kríze naštartovať práve inováciami.
      
Najväčšia technologická konferencia na Slovensku je podľa organizátorov určená pre odbornú verejnosť, zástupcov technologických a inovatívnych firiem, verejnej správy, univerzít, vedy a výskumu, ale aj pre študentov odborných stredných a vysokých škôl. K sprievodným podujatiam patrí výstavná časť s expozíciami Technickej univerzity v Košiciach (TUKE), Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach a technologických firiem, prezentácia priemyselných a kolaboratívnych robotov, prezentácia nového lietajúceho auta AirCar i workshopy zamerané na ochranu súkromia a osobných údajov vo virtuálnom svete.
      
Miškov pripomína, že súčasné technológie ovplyvňujú naše životy v miere, ktorá bola kedysi nepredstaviteľná. “Menia spôsob ako pracujeme, ako nakupujeme, ako sa dopravujeme. Menia tvár našich miest a obcí, kancelárií a domácností. Zároveň prinášajú nové riešenia, ktoré nám dokážu predĺžiť život, zlepšiť starostlivosť o svoje zdravie, alebo zvýšiť kvalitu života, ktorý žijeme. Učia nás novým zručnostiam, ale prinášajú aj nové výzvy, napríklad, ako sa brániť prílišnému zasahovaniu do nášho súkromia. Technológie môžu byť naším skvelým pomocníkom, ak nájdeme spôsob, ako ich ovládať bez toho, aby ovládli naše životy,” uviedol prezident SlovakiaTech.
      
Organizátorom podujatia je Slovak Invest Agency (SIA). Vstup na konferenciu v košickom Kulturparku je bezplatný, podmienkou je online registrácia.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."