Vzdelávanie
Čas čítania 01:05
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Súčasťou Týždňa vedy a techniky bude aj Festival vedy a techniky AMAVET

Súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku, ktorý sa začína v pondelok 8. novembra, bude aj 24. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET.

Bratislava 4. novembra (TASR) – Súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku, ktorý sa začína v pondelok 8. novembra, bude aj 24. ročník Festivalu vedy a techniky AMAVET. TASR o tom informoval koordinátor projektov AMAVET Ján Nemec.
      
Začiatkom septembra Asociácia pre mládež vedu a techniku spustila registráciu 24. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2021, kde žiaci stredných a základných škôl z celého Slovenska mali možnosť zrealizovať svoje nápady a prihlásiť bádateľské projekty individuálne alebo v dvojčlenných tímoch. Krajské kolá sa uskutočnili v októbri, z ktorých najúspešnejší súťažiaci postúpili na celoslovenské finále súťaže mladých vedátorov.
      
Festival vedy a techniky AMAVET, ktorý otvára Týždeň vedy a techniky na Slovensku, sa začne v pondelok o 11.00 h v Zážitkovom centre vedy Aurelium v Bratislave. Svoje posolstvo počas otvorenia Festivalu vedy a techniky AMAVET a Týždňa vedy a techniky na Slovensku prinesie predseda Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík či vedec Pavol Čekan.
      
Víťazi celoslovenského finále Festivalu vedy a techniky AMAVET získavajú postup na svetové a európske prehliadky a súťaže.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."