Spravodajstvo
Čas čítania 01:31
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Centrum príležitostí na Horehroní pomôže nájsť prácu najviac zraniteľným

Na Horehroní vzniká Centrum príležitostí Valaská, multifunkčné inkluzívne centrum v okrese Brezno, vďaka ktorému majú zraniteľné skupiny ľudí šancu dostať sa k práci.

Valaská 15. decembra (TASR) – Na Horehroní vzniká Centrum príležitostí Valaská, multifunkčné inkluzívne centrum v okrese Brezno, vďaka ktorému majú zraniteľné skupiny ľudí šancu dostať sa k práci. Pomôžu im pri jej hľadaní. Jeho súčasťou je komunitná a poradenská činnosť, realizácia vzdelávacích či prípravných programov, ale i sprostredkovanie pracovných možností v sociálnych podnikoch priamo v centre alebo u partnerských organizácií. TASR o tom informoval Juraj Vozár, manažér centra.
      
“Projekt Vzdelávaním k práci, ktorý sa začal v lete, viedol ťažko zamestnateľných ľudí k tomu, aby si vedeli prácu nielen nájsť, ale aby v nej vedeli aj zotrvať. Vďaka tímu odborníkov si účastníci projektu osvojovali pracovné návyky, ktoré sú dôležité najmä v období nástupu do zamestnania. Absolvovali mnoho modelových situácií. Získali zároveň potrebné informácie, pracovné zručnosti a konkrétne praktické skúsenosti z reálneho pracovného prostredia sociálneho podniku, v našom prípade práčovne WASCO – družstvo,” priblížil Vozár.
      
V teoretickej časti absolvovalo 20 účastníkov školenia pracovných princípov a komunikácie. Precvičovali si rôzne modelové situácie priamo na pracovisku sociálneho podniku, prešli si jednotlivými pozíciami, úkonmi a postupne sa učili, z čoho všetkého práca pozostáva.
      
“Aj vďaka tomuto projektu sme našli možnosti, ako zlepšovať kvalitu zvyšovania zamestnateľnosti zraniteľných skupín,” dodal Vozár.
      
Projekt realizujú v spolupráci partnerských organizácií – Centrum osvety a poradenstva, Medzitrh práce a WASCO – družstvo vďaka podpore programu Active Citizens Fund – Slovakia.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."