Vzdelávanie
Čas čítania 01:55
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Nová webová stránka Banskobystrického samosprávneho kraja pomôže študentom pri výbere strednej školy

Banskobystrický samosprávny kraj pripravil novú webovú stránku idemnastrednu.sk, kde záujemcovia nájdu prehľad všetkých škôl, odborov či duálneho vzdelávania v kraji vrátane jednoduchého filtrovania podľa regiónu a záujmov žiaka.

Banská Bystrica 18. januára (TASR) – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil novú webovú stránku idemnastrednu.sk, kde záujemcovia nájdu prehľad všetkých škôl, odborov či duálneho vzdelávania v kraji vrátane jednoduchého filtrovania podľa regiónu a záujmov žiaka. Študentom a ich rodičom pomôže pri rozhodovaní vo výbere strednej školy. TASR o tom v utorok informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK.
      
Internetovú stránku pripravil odbor školstva a záujemcovia o štúdium na nej nájdu informácie o všetkých stredných školách v BBSK, ich odboroch, uplatnení absolventov či zapojení do systému duálneho vzdelávania.
      
„Chceli sme vytvoriť jednoduchú platformu, ktorá žiakom a ich rodičom umožní dozvedieť sa na jednom mieste všetky potrebné informácie o školách. Primárne sme sa zamerali na tie v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ale na webe sú dostupné aj informácie o školách iných zriaďovateľov vrátane priameho odkazu na ich webové stránky,“ uviedla Judita Droppová z odboru školstva Úradu BBSK.
      
Ako doplnila, školy možno vyhľadávať podľa záujmov žiakov v 19 kategóriách. Sú tam všetky potrebné informácie k prijímaciemu konaniu vrátane prihlášky na strednú školu, kritérií prijímacích skúšok či vzorových testov.
     
 „Je pre nás dôležité prepájať vzdelávanie s praxou. Duálne vzdelávanie je rokmi overeným príkladom toho, ako môže spolupráca zamestnávateľov so školami fungovať a generovať absolventov, ktorých firmy potrebujú, a ktorí ľahko nájdu svoje uplatnenie na pracovnom trhu,“ zdôraznil predseda BBSK Ján Lunter.
      
„V každom okrese BBSK vďaka národnému projektu fungujú regionálne centrá kariéry. Tie prepájajú základné, stredné školy a zamestnávateľov. Zabezpečujú nielen tok informácií medzi nimi, ale i reálne výstupy, napríklad v podobe návrhov nových odborov či organizovaných exkurzií tak, aby deti už na základných školách vedeli, ako by ich budúcnosť v spoločnosti po vyštudovaní konkrétneho odboru mohla vyzerať,“ dodal šéf kraja.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."