Spravodajstvo
Čas čítania 01:19
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Chemko Slovakia hromadne prepúšťa

Výrobca chemických produktov anorganickej a organickej chémie Chemko Slovakia so sídlom v Strážskom v okrese Michalovce ohlásil v závere minulého roka hromadné prepúšťanie.

Strážske 8. februára (TASR) – Výrobca chemických produktov anorganickej a organickej chémie Chemko Slovakia so sídlom v Strážskom v okrese Michalovce ohlásil v závere minulého roka hromadné prepúšťanie. Ako pre TASR potvrdilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, proces prepúšťania spolu 75 zamestnancov by mal byť ukončený k 1. marcu.
      
Podľa slov predsedu odborového zoskupenia Združenie zamestnancov Strážske Petra Machniča sú zamestnanci, ktorých sa prepúšťanie týka, niekoľko mesiacov bez výplat. “Výplaty nemáme vyplatené zatiaľ za november, december a január. Pripravujeme podanie na súd,” uviedol s tým, že podľa jeho vedomostí vedenie spoločnosti aktuálne realizuje rokovania o možnom odpredaji niekoľkých súčastí spoločnosti. “Keď sa dohodne majiteľ, výpovede sa stiahnu,” uviedol s tým, že keďže vekový priemer prepúšťaných zamestnancov je 50 a viac rokov, uplatnenie na trhu práce budú v opačnom prípade hľadať ťažko. “Tí, ktorí boli mladší, keď videli, aká je situácia, už odišli,” povedal.
      
S nevyplácaním mzdy a odstupného sa zamestnanci spoločnosti Chemko Slovakia a niekoľkých ďalších patriacich pod spoločnosť EnergoChemica SE stretli už v prvej polovici minulého roka. Problém mal vtedy podľa Machničových slov súvisieť so zákazom vypúšťania odpadových vôd z priemyselného parku cez odkalisko Poša, ktorý prevádzkovateľom uložila Slovenská inšpekcia životného prostredia.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."