Vzdelávanie
Čas čítania 01:47
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Deviatakom môže pri výbere strednej školy pomôcť aplikácia

Deviatakom môže pri výbere strednej školy pomôcť aplikácia Stredná.

Bratislava 10. februára (TASR) – Deviatakom môže pri výbere strednej školy pomôcť aplikácia Stredná. Ponúka vyhľadávanie škôl podľa preferencií, test osobnosti na určenie vhodnosti štúdia pre konkrétneho žiaka či možnosť tvorby vlastného zoznamu obľúbených škôl. TASR o tom informovali z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.
      
“Stredné školy dnes ponúkajú množstvo kvalitných a atraktívnych odborov a žiaci ich majú vďaka tejto aplikácii všetky na dosah ruky. Aplikácia ponúka tiež jednoduchý osobnostný test. Ten na základe niekoľkých otázok určí žiakovi typ osobnosti a odporučí preňho ideálne školy,” priblížil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).
      
Aplikácia poskytuje žiakom základných škôl informácie o stredných školách, stredným školám zas ponúka priestor na ich prezentáciu. “V aplikácii sa momentálne nachádza 574 stredných škôl rôznych zameraní, od gymnázií až po odborné školy a konzervatóriá. Registrácia je otvorená pre všetky stredné školy bez výnimky,” spresnilo ministerstvo.
      
Pri vyhľadávaní možno vyfiltrovať konkrétne školy, ktoré sú zaregistrované do aplikácie. Súčasťou detailov v rámci jednotlivých škôl sú podľa ministerstva kontaktné informácie, fotogaléria a ďalšie zaujímavé informácie o škole.
      
Test osobnosti pozostáva zo 42 otázok. “Výsledok pomáha žiakovi s výberom budúceho štúdia a odhaľuje predispozície pre pracovnú kariéru. Výsledok testu taktiež zobrazuje charakterové vlastnosti používateľa, typické pre daný typ osobnosti,” doplnil rezort.
      
Funkcia “Obľúbené” umožňuje žiakovi vytvoriť si vlastný zoznam obľúbených škôl, ktoré si navolí. Aplikáciu si možno zadarmo stiahnuť do smartfónu. Ďalšie informácie sú k dispozícii na webe stredna.sk. Aplikácia je z dielne MŠVVaŠ SR a OZ Digital League. Rezort školstva upozornil, že prihlášky na stredné školy možno podávať do 20. marca.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."