Spravodajstvo
Čas čítania 00:43
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Jaguar začne vyrábať v Nitre nový model Defender 130

Automobilka Jaguar Land Rover Slovakia vytvorí ďalších 700 nových pracovných miest.

Nitra 30. mája (TASR) – Automobilka Jaguar Land Rover Slovakia začne vyrábať v nitrianskom závode nový osemmiestny model Land Rover Defender 130. S posilnením portfólia súvisí aj rozvoj zamestnanosti. Firma vytvorí ďalších 700 nových pracovných miest a od septembra plánuje spustiť tretiu pracovnú zmenu. Informoval o tom výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia Russell Leslie. Celkovo by tak na jeseň v nitrianskom závode malo pracovať 4500 ľudí.
      
Nové pracovné príležitosti vzniknú na všetkých pracovných úrovniach od operátorov, cez profesijných expertov, administratívne a inžinierske pozície po vedúcich tímov. Pracovné príležitosti sú otvorené aj pre obyvateľov Ukrajiny. Od apríla zamestnala spoločnosť v Nitre niekoľko desiatok ukrajinských zamestnancov, potvrdila manažérka pre firemné záležitosti  Miroslava Remenárová.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."