Spravodajstvo
Čas čítania 01:06
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Volkswagen spolu s partnermi investuje vyše 20 mld. eur do výroby batérií

Nemecká automobilka Volkswagen plánuje v spolupráci s partnermi investovať do výroby batérií viac než 20 miliárd eur.

Salzgitter 7. júla (TASR) – Nemecká automobilka Volkswagen plánuje v spolupráci s partnermi investovať do výroby batérií viac než 20 miliárd eur. Investícia, prostredníctvom ktorej sa chce VW stať lídrom na tomto rastúcom trhu, by mala vytvoriť približne 20.000 pracovných miest a do roku 2030 zabezpečiť ročné tržby v hodnote nad 20 miliárd eur. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
      
Globálny výskum a výrobu batérií Volkswagenu, od ťažby surovín až po recykláciu, bude zabezpečovať divízia s názvom PowerCo, uviedlo vedenie spoločnosti počas slávnostného položenia základného kameňa prvého závodu na výrobu batérií v Európe v meste Salzgitter. “Dnešok je dobrý deň pre automobilový priemysel v Nemecku,” povedal nemecký kancelár Olaf Scholz, ktorý sa na ceremónii zúčastnil.
      
Volkswagen niekoľkokrát uviedol, že výroba dostatočného množstva batérií na pohon všetkých áut je najväčšou výzvou prechodu k elektrickým vozidlám a predstavil plán výstavby závodov s celkovou kapacitou 240 gigawatthodín (GWh) do roku 2030. Projekt zahrnuje výstavbu šiestich závodov v Európe a dvoch v Severnej Amerike.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."