Spravodajstvo
Čas čítania 01:34
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Mimovládky dostanú 1,1 mil. eur na prevenciu sociálneho vylúčenia

Mimovládne organizácie dostanú podporu vo výške 1,1 milióna eur na aktivity zamerané na predchádzanie sociálnemu vylúčeniu a podporu rovnosti pracovných príležitostí.

Bratislava 11. júla (TASR) – Mimovládne organizácie (NGO) dostanú podporu vo výške 1,1 milióna eur na aktivity zamerané na predchádzanie sociálnemu vylúčeniu a podporu rovnosti pracovných príležitostí. Informoval o tom štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Dušan Velič, za účasti splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipa Vagača. Velič bude v tohtoročných jesenných voľbách kandidovať na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.
      
“Táto výzva je zameraná na mimovládne neziskové organizácie v objeme 1,1 milióna eur na podporu aktivít, ktoré sú rozdelené do troch oblastí. Je to sociálne a psychologické poradenstvo, ďalej poradenstvo na trhu práce. Treťou oblasťou je podpora voľnočasových a športových aktivít,” spresnil Velič.
      
Uvedená výzva podľa neho zasahuje tri kraje Slovenska, a to Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj. “My sme vybrali tieto kraje preto, lebo peniaze na podporu sú zo štátneho rozpočtu, z regionálnych dotácií. V spomínaných krajoch sú tzv. najmenej rozvinuté okresy, ktorým MIRRI systematicky pomáha,” priblížil štátny tajomník.
      
Velič dodal, že oprávnené subjekty sa môžu uchádzať o podporu do 8. augusta, a to vo výške 20.000 až 50.000 eur na projekt.
      
“Neziskové organizácie sú v prvej línii, či sa to týka ukrajinskej krízy alebo toho, že chudoba sa začína stále viac prejavovať v regiónoch. Mimovládne organizácie pracujú potichu, veľakrát o tom ani nevieme. Ale pracujú dlhodobo. Som veľmi rád, že prichádza k spolupráci s MIRRI a že sa môžu podporiť iniciatívy a programy, ktoré pracujú v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska,” doplnil Vagač.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."