Spravodajstvo
Čas čítania 01:11
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Mondelēz International vytvorí pri Dunajskej Strede 180 nových pracovných miest

Spolu 180 nových pracovných miest umožní vytvoriť investícia výrobcu trvanlivého pečiva Mondelēz International do novej výrobnej linky vo svojom výrobnom závode v Kostolných Kračanoch.

Kostolné Kračany 20. júla (TASR) – Spolu 180 nových pracovných miest umožní vytvoriť investícia výrobcu trvanlivého pečiva Mondelēz International do novej výrobnej linky vo svojom výrobnom závode v Kostolných Kračanoch v okrese Dunajská Streda. Do rozšírenia kapacity produkcie croissantov investoval niekoľko desiatok miliónov eur, informoval o tom riaditeľ závodu Nikos Smyrnof.
      
“Ide o značné rozšírenie našej kapacity produkcie,” uviedol Smyrnof. Doplnil, že nárast dopytu po pečive, ako sú napríklad croissanty, je globálnym trendom. Závod v Kostolných Kračanoch je jedným z dvoch výrobných závodov Mondelēz na Slovensku. Bol vybudovaný na zelenej lúke v máji 2020. Do portfólia výrobkov patria croissanty 7 Days a suché chlebíky Bake Rolls s rôznymi príchuťami. “Naša továreň má na tomto dôležitom trhu významné postavenie. V MDLZ sa preto sústredíme na urýchlenie rastu, ktorého je táto investícia súčasťou,” uviedla generálna riaditeľka pre Slovensko, Česko a Maďarsko Ivana Tůmová.
      
Spoločnosť pôsobí v Českej republike a na Slovensku od roku 1992. V piatich výrobných závodoch, dvoch obchodných jednotkách a centre excelentnosti zamestnáva 3000 ľudí a v Čechách a na Slovensku predáva 500 produktov pod 18 značkami.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."