Spravodajstvo
Čas čítania 00:56
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Ford zruší 3000 pracovných miest, väčšinou v Severnej Amerike a Indii

Americká automobilka Ford oznámila, že zruší 3000 pracovných pozícií. Cieľom je zníženie nákladov v rámci transformácie na elektrické vozidlá a digitálne služby.

Dearborn 22. augusta (TASR) – Americká automobilka Ford oznámila, že zruší 3000 pracovných pozícií. Cieľom je zníženie nákladov v rámci transformácie na elektrické vozidlá a digitálne služby. Väčšinu pozícií zruší spoločnosť v Severnej Amerike a v Indii. Informovala o tom agentúra Reuters.  
     
 Šéf automobilky Jim Farley v posledných mesiacoch niekoľkokrát naznačil, že spoločnosť má príliš veľa zamestnancov, nemá však dostatok ľudí s kvalifikáciou potrebnou na dosiahnutie úspechu v situácii, keď sa trh presúva k elektromobilom a digitálnym službám. Ako uviedol v správe pre zamestnancov, podrobnejšie informácie dostanú v priebehu týždňa.
      
V informácii pre zamestnancov Farley zároveň dodal, že “štruktúra nákladov Fordu nie je konkurencieschopná v porovnaní s tradičným či novými rivalmi na trhu”. Na druhej strane, aj keď na firmu, podobne ako na ďalšie automobilky, tlačí rast cien batérií, surovín aj nákladov na dopravu, vedenie Fordu ponechalo v platnosti pôvodnú prognózu celoročného zisku.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."