Spravodajstvo
Čas čítania 01:00
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Samsung v Galante rozšíri výrobu o veľkoplošné Micro LED panely

Kórejský výrobca Samsung Electronics Slovakia plánuje v Galante rozšíriť výrobu o nové modely veľkoplošných televízorov a monitorov.

Bratislava 24. augusta (TASR) – Kórejský výrobca Samsung Electronics Slovakia plánuje v Galante rozšíriť výrobu o nové modely veľkoplošných televízorov a monitorov. Finálnym výrobkom budú zobrazovacie jednotky vyrábané novou technológiou Micro LED.  Investícia má dosiahnuť 36 miliónov eur a firma plánuje vytvoriť 140 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý v stredu schválila vláda.
      
Samsung v súvislosti s investíciou dostane štátny investičný stimul vo výške deväť miliónov eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Ten by mal rovnomerne čerpať vo výške 1,8 milióna eur počas nasledujúcich piatich rokov.
      
Rezort hospodárstva v schválenom materiáli zdôraznil, že ide o vysoko prémiový produkt so zameraním predovšetkým na firemnú oblasť, pričom celá produkcia novej prevádzkarne je určená na export, a to prevažne na trh Európskej únie.
      
Samsung otvoril svoj závod v Galante už v roku 2003, keď v závode bola spustená výroba CDT a LCD monitorov. V tom istom roku spoločnosť vyrobila prvý milión monitorov.  

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."