Spravodajstvo
Čas čítania 02:05
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Slovenský výrobca autosvetiel Hella prijme až 240 nových zamestnancov

Slovenský výrobca svetiel pre automobilový priemysel, spoločnosť Hella Slovakia Lighting hľadá aktuálne až 240 nových zamestnancov.

Nové Mesto nad Váhom 12. októbra (TASR) – Slovenský výrobca svetiel pre automobilový priemysel, spoločnosť Hella Slovakia Lighting hľadá aktuálne až 240 nových zamestnancov. Dôvodom sú nové kontrakty a budovanie výskumno-vývojového centra. Informoval o tom viceprezident Hella pre Slovensko a generálny riaditeľ spoločnosti Hella Slovakia Lighting Vladimír Huťan.
      
Viac ako 150 voľných pracovných miest obsadzuje podľa neho spoločnosť priamo vo výrobe vo všetkých troch závodoch – v Bánovciach nad Bebravou, v Kočovciach pri Novom Meste nad Váhom a v Trenčíne.
      
“Firma hľadá aj 90 nevýrobných pracovníkov na zabezpečenie administratívnych a podporných činností, z toho desiatku vysokokvalifikovaných pozícií obsadzuje v novom vývojovom centre zadných svetiel v Bánovciach. V centre má postupne pracovať stovka vysokokvalifikovaných špecialistov najrôznejších profesií. Už dnes je obsadená viac ako polovica pozícií, pričom do konca roka sa ich počet zvýši na zhruba 70,” doplnil riaditeľ.
      
Ako dodal, v Kočovciach a v Bánovciach sa už rozbieha výroba predných a zadných svetiel pre americkú Teslu. Kontrakt pre Teslu spoločnosť ohlásila v máji tohto roka. Z pohľadu objemu, rozšírenia portfólia zákazníkov, ako i možností ďalšieho rozvoja ide o jeden z kľúčových projektov. Vstup do oblasti elektromobility prispieva tiež k ochrane pred kolísaním dodávok, a tým aj k stabilizácii zamestnanosti.
      
Vlani spoločnosť ohlásila aj vznik nového centra strategického nákupu a riadenia dodávateľov pre región strednej a východnej Európy v Trenčíne. Prácu tam doteraz našlo 50 špecialistov, z celkového cieľového stavu 57.
      
Pozitívny výhľad však podľa Huťana podporil aj ďalší nový kontrakt pre koncern Daimler, v rámci ktorého bude vyrábať predné svetlomety a svetelný pás pre prestížny model Mercedesu EQE a športové modely AMG.
      
“Tieto projekty pre nás znamenajú budúcnosť a vyťaženie výrobných kapacít. Podarilo sa nám uspieť v náročnej konkurencii medzi svetovou špičkou nášho odvetvia, celý proces až po finálny výber našej spoločnosti trval približne 1,5 roka,” doplnil Huťan s tým, že začiatok výroby svetiel pre Mercedes je stanovený na koniec roka 2025.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."