Vzdelávanie
Čas čítania 01:19
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Na Žilinskej univerzite otvorili Centrum inovatívnej spolupráce Siemens Mobility

Študenti Žilinskej univerzity v Žiline budú môcť nahliadnuť do zákulisia medzinárodných projektov z oblasti železničnej dopravy, ktorým sa venuje Siemens Mobility Slovensko.

Žilina 23. októbra (TASR) – Študenti Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) budú môcť nahliadnuť do zákulisia medzinárodných projektov z oblasti železničnej dopravy, ktorým sa venuje Siemens Mobility Slovensko. Odborníci z inžinierskeho centra spoločnosti im v novootvorenom centre inovatívnej spolupráce v priestoroch univerzity vysvetlia fungovanie technológií, o ktorých sa učia. TASR o tom informovala Adriana Valentovičová z oddelenia marketingu UNIZA.
      
Ako dodala, nové pracovisko sa nachádza na druhom poschodí v budove susediacej s rektorátom. Zamestnanci spoločnosti sú študentom k dispozícii každý pracovný deň.
      
“Každoročne zamestnávame približne 30 študentov, väčšina prichádza práve z UNIZA a pracujú na reálnych medzinárodných projektoch. Veríme, že práve vďaka otvoreniu tohto pracoviska budeme môcť byť k študentom ešte bližšie a k dispozícii vždy, keď nás budú potrebovať,” uviedol vedúci inžinierskeho centra Siemens Mobility v Žiline Rastislav Kušpál.
      
Katedra riadiacich a informačných systémov Fakulty elektrotechniky a informačných technológií UNIZA bola prvé desaťročia spojená so železničnou dopravou. Vedúci katedry Aleš Janota podotkol, že za 70 rokov svojej existencie si vydobyla dobré meno v príprave vysokoškolsky vzdelaných odborníkov pre oblasť bezpečného riadenia procesov. “Prepojenie s praxou vždy bolo, je, a aj musí zostať nevyhnutnou súčasťou vzdelávacieho procesu. Otvorenie centra inovatívnej spolupráce je jednou z foriem, ako tento zámer napĺňať,” povedal Janota.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."