Vzdelávanie
Čas čítania 00:56
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Stredné školy môžu požiadať o hosťovanie amerického lektora

Stredné školy môžu požiadať o ročné hosťovanie amerického lektora/asistenta, ktorý bude na škole asistovať učiteľovi alebo samostatne učiť angličtinu.

Bratislava 8. novembra (TASR) – Stredné školy v SR môžu požiadať o ročné hosťovanie (desať mesiacov) amerického lektora/asistenta, absolventa štvorročného bakalárskeho štúdia v USA, ktorý bude na škole asistovať učiteľovi alebo samostatne učiť angličtinu. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.
      
Ide o výzvu Komisie J. Williama Fulbrighta pre stredné školy na Slovensku, ktoré majú záujem o asistentov výučby anglického jazyka v akademickom roku 2023/2024 z USA. Lektor sa bude môcť podieľať na výučbe v rozsahu maximálne 15 – 18 hodín týždenne. “Spolupracuje s učiteľom angličtiny a v prípade, že sa osvedčí, môže mu byť prenechaná zodpovednosť za samostatné vyučovanie. Lektor je finančne zabezpečený, škole nevzniká žiadna finančná záťaž,” uvádza sa na webe rezortu školstva.
      
Výzva na prihlasovanie škôl je zverejnená na stránke Fulbrightovej komisie. Prihlášky je možné podať do 31. decembra. O výsledkoch výberu bude Fulbrightova komisia informovať v priebehu marca 2023.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."