Spravodajstvo
Čas čítania 00:49
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Projekt automobilky Volvo je významnou investíciou

Projekt výstavby novej automobilky Volvo na výrobu elektromobilov na východe Slovenska je významnou investíciou.

Bratislava 9. novembra (TASR) – Projekt výstavby novej automobilky Volvo na výrobu elektromobilov na východe Slovenska je významnou investíciou. Vyplýva to z návrhu na vydanie osvedčenia o významnej investícii na investičný projekt “Aion”, ktorý v stredu schválila vláda. Osvedčenie potvrdzuje, že významná investícia je vo verejnom záujme.
      
Investičný projekt bude realizovaný na strategickom území Valaliky v okrese Košice okolie, pričom investičné náklady vynaložené na jeho realizáciu dosiahnu minimálne hodnotu 1,188 miliardy eur. V priamej súvislosti s realizáciou investičného projektu firma vytvorí 3300 nových pracovných miest.
      
Realizácia investičného projektu sa uskutočňuje v súlade s investičnou zmluvou, ktorá bola schválená vládou 1. júla 2022. Ročná produkcia by mala dosiahnuť 250.000 automobilov. Prevádzkareň bude zahŕňať zariadenia na lisovanie, montáž batérií, odlievanie hliníkových dielov karosérií, lakovanie a finálnu montáž.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."