Spravodajstvo
Čas čítania 01:12
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

IKEA vytvorila sociálny fond na pomoc zamestnancom s krízou životných nákladov

Švédska skupina Ingka Group, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, oznámila vytvorenie sociálneho fondu vo výške 10 miliónov eur a väčšie zľavy pre zamestnancov, aby im pomohla zvládnuť vyššie životné náklady.

Štokholm 10. novembra (TASR) – Švédska skupina Ingka Group, ktorá vlastní väčšinu obchodov IKEA, oznámila vytvorenie sociálneho fondu vo výške 10 miliónov eur a väčšie zľavy pre zamestnancov, aby im pomohla zvládnuť vyššie životné náklady. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
      
Fond bude podporovať zamestnancov počas celého fiškálneho roka do konca augusta 2023.
      
Vo vyhlásení Ingka Group sa uvádza, že poskytne v každej krajine, kde pôsobí, podporu spolupracovníkom, ktorí môžu potrebovať “jednorazovú” finančnú pomoc, napríklad na zaplatenie účtov za elektrinu alebo nákladov na bývanie.
      
Skupina však nespresnila, koľko môže zamestnanec dostať a aké sú podmienky pre uplatnenie pomoci.
      
Spoločnosť s približne 170.000 zamestnancami na 31 trhoch ďalej uviedla, že zdvojnásobí zľavy pre zamestnancov na 30 % vo svojich oddeleniach potravín a v prípade viac ako 2000 energeticky úsporných produktov, ako sú vodovodné batérie, žiarovky, prikrývky a spotrebiče.
      
“Kríza životných nákladov tvrdo zasiahla mnohých ľudí. Niektorých viac ako iných,” uvádza sa v správe, podľa ktorej chce skupina podporovať spolupracovníkov v tomto ťažkom období.
      
Firmy v celej Európe sa snažia pomôcť zamestnancom s prudkými nárastmi účtov za jedlo a energiu počas zimy, keďže inflácia po vypuknutí vojny na Ukrajine dosahuje rekordné úrovne.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."