Spravodajstvo
Čas čítania 00:43
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Stiebel v Poprade rozšíri výrobu ohrievačov a tepelných čerpadiel

Nemecká spoločnosť Stiebel Eltron Slovakia plánuje v Poprade rozšírenie výroby elektrických ohrievačov a tepelných čerpadiel.

Bratislava 23. novembra (TASR) – Nemecká spoločnosť Stiebel Eltron Slovakia plánuje v Poprade rozšírenie výroby elektrických ohrievačov a tepelných čerpadiel. Firma by mala do roku 2024 preinvestovať viac ako 26 miliónov eur a vytvoriť 92 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu na udelenie investičnej pomoci, ktorý v stredu schválila vláda.

Od štátu spoločnosť môže dostať investičný stimul vo výške 4,5 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov. V rámci realizácie zámeru spoločnosť plánuje výstavbu novej haly a tiež obstaranie nového strojného zariadenia a technológie na rozšírenie produkcie.

Ukončenie prác je naplánované na júl 2027. Začatie výroby Stiebel plánuje v októbri 2023 a dosiahnutie plnej plánovanej kapacity v októbri 2025.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."