Spravodajstvo
Čas čítania 01:18
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Syráreň Bel v Michalovciach rozširuje výrobu syrov pre zákazníkov v Európe

Závod Syrárne Bel Slovensko v Michalovciach rozširuje výrobu. Investícia 4,5 milióna eur smeruje do zvýšenia kapacity výrobnej jednotky syrov Mini Babybel a prináša 20 nových pracovných miest.

Michalovce 12. januára (TASR) – Závod Syrárne Bel Slovensko v Michalovciach rozširuje výrobu. Investícia 4,5 milióna eur smeruje do zvýšenia kapacity výrobnej jednotky syrov Mini Babybel a prináša 20 nových pracovných miest. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť pri slávnostnom predstavení prevádzky.
      
Michalovský závod tak bude vyrábať 20 percent celosvetovej produkcie tohto produktu z prírodného syra, investícia má prispieť k rozšíreniu značky v Európe. Výroba syrov je zo slovenského mlieka od farmárov z blízkosti závodu, a to pre zákazníkov na Slovensku, ale aj v Nemecku, Veľkej Británii, Českej republike a ďalších krajinách východnej Európy.
      
“Skupina Bel sa rozhodla investovať 4,5 milióna eur v Michalovciach, keďže Slovensko dokáže ponúknuť alternatívu výroby s mliekom, ktoré je stopercentne bez GMO, certifikované VLOG certifikáciou z Nemecka, súčasne s vysokou kvalitou a od lokálnych dodávateľov,” uviedol za skupinu Benoit Poignant. Závod je podľa neho výborne situovaný a preukazuje svoju konkurencieschopnosť, inovatívnosť a kapacitu vyrábať dané produkty od roku 2008.
      
“Táto investícia bude mať tiež dlhodobý pozitívny vplyv na prostredie a komunitu, prejavujúci sa prostredníctvom zodpovednej výroby, vysokej kvality, inovácie, environmentálne a spoločensky zodpovedných postupov,” uviedol riaditeľ závodu Marek Kubovčík.
      
Michalovský závod podľa spoločnosti zamestnáva takmer 600 zamestnancov a ročne vyrába 16.000 ton syra.

Zdroj, foto, video: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."