Spravodajstvo
Čas čítania 00:49
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

RTVS chce vo februári realizovať veľký konkurz na redaktorov

RTVS pripravuje v polovici februára veľký konkurz na redaktorov verejnoprávneho média. Konkurz sa uskutoční okrem Bratislavy aj v regionálnych štúdiách v Banskej Bystrici a Košiciach.

Bratislava 12. januára (TASR) – RTVS pripravuje v polovici februára veľký konkurz na redaktorov verejnoprávneho média. Konkurz sa uskutoční okrem Bratislavy aj v regionálnych štúdiách v Banskej Bystrici a Košiciach. Na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS to oznámila riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky Anna Sámelová.
      
“Budeme hľadať nielen redaktorov do spravodajstva, ale aj dátových analytikov a rešeršistov,” upozornila. Dôvodom organizácie konkurzu aj v regionálnych centrách je podľa jej slov zjednodušiť možnosť účasti na konkurze, ale tiež priamo posilniť regionálne spravodajstvo.
      
Výrazný personálny deficit vníma Sámelová najmä pri pokrývanú diania v regiónoch západného Slovenska. “Nemáme redaktora na Záhorí, na Žitnom ostrove ani na Myjave,” upozornila. Doterajšie riešenie zastúpenia spravodajstva o dianí v týchto lokalitách redaktormi z Bratislavy považuje za nedostatočné a trvalo neudržateľné.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."