Spravodajstvo
Čas čítania 01:30
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Apple dá ďalšiu miliardu eur na čipové centrum v Mníchove

Americký technologický gigant Apple investuje ďalšiu miliardu eur do rozšírenia svojho centra dizajnu mikročipov v nemeckom Mníchove, pribudne približne 2000 pracovných miest.

Mníchov 2. marca (TASR) – Americký technologický gigant Apple vo štvrtok oznámil, že investuje ďalšiu miliardu eur do rozšírenia svojho centra dizajnu mikročipov v nemeckom Mníchove. TASR o tom informuje na základe správy AFP.
      
Investícia, ktorá sa má rozložiť na nasledujúcich šesť rokov, nadväzuje na predchádzajúci záväzok vo výške jednej miliardy eur ohlásený v roku 2021, keď spoločnosť Apple urobila z Mníchova svoje európske “Silicon Design Centre”.
      
“Naše mníchovské tímy sú na špičke inovácií a pomáhajú nám predstaviť si nové technológie v srdci produktov, ktoré vyrábame,” povedal Tim Cook, generálny riaditeľ Apple.
      
Tento krok je súčasťou stratégie Apple, ktorý chce vyvíjať vlastné čipy pre iPhony, iPady, MacBooky a ďalšie produkty, aby znížil závislosť od externých dodávateľov.
      
Zmeny v dodávateľských reťazcoch počas pandémie ochorenia COVID-19 spôsobili globálny nedostatok polovodičov, ktorý brzdil dôležité priemyselné odvetvia a prinútil Európu a USA, aby hľadali spôsoby, ako sa stať menej závislými od ázijskej výroby.
      
Apple uviedol, že jeho najnovšia investícia bude financovať vytvorenie troch nových výskumných a vývojových pracovísk v už existujúcom mníchovskom centre, kde tak pribudne približne 2000 pracovných miest.
      
Tímy výskumu a vývoja v Mníchove sa budú podieľať na vývoji produktov, ktoré budú mať “vyšší výkon, efektivitu a úsporu energie”, povedal Johny Srouji, senior viceprezident pre hardvérové technológie spoločnosti Apple.
      
Apple má v Nemecku približne 4500 zamestnancov a od roku 1981 pôsobí v Mníchove.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."