Spravodajstvo
Čas čítania 01:22
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Embraco Slovakia prijíma vďaka sezónnemu oživeniu trhu nových ľudí

Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek na Spiši v súčasnosti finalizuje nábor približne 80 nových zamestnancov.

Spišská Nová Ves 15. marca (TASR) – Výrobca kompresorov a kondenzačných jednotiek na Spiši v súčasnosti finalizuje nábor približne 80 nových zamestnancov. Dôvodom je podľa riaditeľa spoločnosti Embraco Slovakia Tomáša Kandru zvýšený dopyt po výrobkoch z prvých mesiacov tohto roka. Vlani bolo pritom vedenie nútené pristúpiť k hromadnému prepúšťaniu v súvislosti s prepadom objednávok.
      
Spoločnosť je najväčším zamestnávateľom na Spiši, viacerých spomedzi aktuálne prijímaných zamestnancov sa podľa riaditeľa dotklo spomínané hromadné prepúšťanie z posledných troch mesiacov roka 2022. “Je prirodzené, že sme mali zvláštny záujem práve o tých kolegov, ktorí už mali predchádzajúcu skúsenosť s prácou v našej spoločnosti. Sme radi, že niektorí zareagovali pozitívne a takýmto uchádzačom sme umožnili vrátiť sa za podmienok, ktoré zodpovedali ich pracovnému a platovému zaradeniu pred rozviazaním pracovného pomeru,” uviedol.
      
Očakávania, že zvýšený dopyt by mohol byť pozitívnym signálom pred masívnym oživením trhu, považuje riaditeľ za predčasné. Ide podľa neho skôr o sezónny ukazovateľ. “Ten je pre chladiarenský priemysel typický, keďže zákazníci na severnej pologuli sa pripravujú na blížiace sa leto,” zdôvodnil Kandra.
      
V závode, ktorý je súčasťou japonskej korporácie Nidec a sústredí sa na výrobu pre komerčný trh a domácnosti, tak stúpne počet zamestnancov približne na 1600.

Zdroj, foto: TASR   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."