Spravodajstvo
Čas čítania 00:47
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

V priemyselnej zóne v Leviciach vznikne logistický Panattoni Park

Americká developerská spoločnosť plánuje investovať v Leviciach 12 miliónov eur, v logistickom centre plánuje vytvoriť 300 pracovných miest.

Levice 23. apríla (TASR) – V priemyselnej zóne v Leviciach vyrastie Panattoni Park. Vznikne na ploche viac ako 19.000 štvorcových metrov a poskytne priestory pre logistické činnosti a ľahkú výrobu, informoval primátor Levíc Ján Krtík. Podľa jeho slov industriálny developer Panattoni poskytne možnosť rastu pre firmy etablované v priemyselnom parku a zároveň podporí príchod nových investorov.
      
Americká developerská spoločnosť plánuje investovať v Leviciach 12 miliónov eur. V logistickom centre plánuje vytvoriť 300 pracovných miest. Výstavba by sa mala začať v druhom polroku tohto roka, začiatok prevádzky je naplánovaný na prvý štvrťrok budúceho roka.
      
Priemyselnú zónu Levice – Juh začalo budovať mesto Levice v mestskej časti Géňa v roku 2001 na ploche 49 hektárov. Prvý investor sa v priemyselnej zóne etabloval v roku 2004. V súčasnosti pôsobí v lokalite 16 investorov, ktorí zamestnávajú takmer 4000 ľudí.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."