Vzdelávanie
Čas čítania 00:51
Vzdelávanie
Kategória:
Vzdelávanie

Univerzita Komenského sa zaradila medzi tri percentá najlepších univerzít na svete

Univerzita Komenského v Bratislave patrí podľa rebríčka The Center for World University Rankings k 3,3 percenta najlepších univerzít na svete. Umiestnila sa na 661. mieste a stala sa tak najlepšou slovenskou vysokou školou.

Bratislava 19. mája (TASR) – Univerzita Komenského (UK) v Bratislave patrí podľa rebríčka The Center for World University Rankings (CWUR) k 3,3 percenta najlepších univerzít na svete. Umiestnila sa na 661. mieste a stala sa tak najlepšou slovenskou vysokou školou. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller. Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) skončila na 1435. mieste, Slovenská technická univerzita v Bratislave získala 1637. miesto a Technická univerzita v Košiciach 1933.
        
“CWUR je jedným z najväčších akademických rebríčkov svetových univerzít. Patrí medzi popredné svetové rebríčky a univerzity hodnotí od roku 2012,” priblížila Miller. Pri hodnotení sledujú štyri oblasti – kvalita vzdelávania (25 percent), zamestnateľnosť (25 percent), kvalita pedagógov (10 percent) a vedecké výsledky (40 percent).
        
Tento rok bolo podľa UPJŠ hodnotených 20.531 inštitúcií vyššieho vzdelávania z celého sveta, do konečného rankingu sa zaradilo iba 2000 najlepšie hodnotených. UPJŠ tak patrí medzi sedem percent top univerzít sveta.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."