Spravodajstvo
Čas čítania 01:51
Spravodajstvo
Kategória:
Spravodajstvo

Závod Zastrova získa vládnu pomoc 1,2 mil. eur, pribudnú i pracovné miesta

Závod Zastrova v Spišskej Starej Vsi získa vládnu investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov, realizáciou investičného zámeru by vzniklo 20 nových pracovných miest do roku 2024. 

Bratislava 28. júna (TASR) – Závod Zastrova v Spišskej Starej Vsi získa vládnu investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov v hodnote viac než 1,258 milióna eur. Cieľom investičného zámeru je rozšíriť kapacitu priemyselnej výroby v oblasti výroby nosných prvkov železničných vagónov, zabezpečiť automatizáciu a znížením manipulačných časov dosiahnuť zvýšenie objemu výroby. Realizáciou investičného zámeru by vzniklo 20 nových pracovných miest do roku 2024. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH), ktorý v stredu schválila vláda.
        
“Cieľom investičnej pomoci v podmienkach Slovenskej republiky je podporiť hospodársky rozvoj, konkurencieschopnosť a vytváranie pracovných miest,” uviedlo MH v návrhu na poskytnutie investičnej pomoci. V rámci realizácie investičného zámeru Zastrova počíta s vynaložením oprávnených investičných nákladov v hodnote vyše 2,722 milióna eur v rokoch 2023 až 2027.
        
“Obstaraním technologického zariadenia plánuje zabezpečiť zrýchlenie procesu výroby, zabezpečiť zvýšenie kvality a posilniť súčasný výrobný systém pri plánovanom náraste výroby. Investícia bude zameraná na obstaranie inovatívnych výrobných technológií a výstavbu novej výrobnej haly,” uviedlo MH.
        
Priemerná výrobná kapacita súčasnej produkcie v závode za roky 2019 až 2021 bola necelých 17 miliónov eur, pričom plánovaný objem rozšírenej produkcie by mal v roku 2025 dosiahnuť 46 miliónov eur. V rámci nových vytvorených pracovných miest bude všetkých 20 zamestnancov so stredným vzdelaním. Medzi plánované pracovné pozície patria napríklad zvárač kovov, kontrolór v strojárskej výrobe, údržbár, montážny pracovník v strojárskej výrobe či programátor CNC strojov.
        
Výrobný závod v Spišskej Starej Vsi bol od roku 1975 súčasťou štátneho podniku Vagónka Poprad, ktorý bol zameraný na výrobu koľajových vozidiel. V roku 1994 sa Vagónka Poprad rozčlenila na subjekty Tatravagónka, Tatrastroj a Zastrova.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."