Vzdelávanie
Lesezeit 01:39
Vzdelávanie
Kategorie:
Vzdelávanie

Na profesijný rozvoj učiteľov pôjde päť miliónov eur z projektu TEACHERS

Rezort školstva opätovne vyhlásil vyzvanie pre národný projekt Profesijný rozvoj učiteľov (TEACHERS).

Bratislava 8. septembra (TASR) – Rezort školstva opätovne vyhlásil vyzvanie pre národný projekt Profesijný rozvoj učiteľov (TEACHERS). Toto vyzvanie sa zameriava na podporu profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov pri zavádzaní a realizácii zmien v školách a školských zariadeniach. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.
      
Rezort školstva reaguje úpravou národného projektu na potreby a príležitosti vo vzdelávaní, ktoré priniesla pandémia ochorenia COVID-19 a s ktorou bolo spojené aj prerušenie vyučovania v školskom roku 2019/2020. Nové vyzvanie umožní zapojenie Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ) ako partnera projektu.
      
Vyhláseniu vyzvania predchádzalo zrušenie pôvodného vyzvania pre národný projekt s názvom Profesijný rozvoj učiteľov (TEACHERS) zo 14. februára. Navrhnuté zmeny podľa rezortu školstva zvyšujú flexibilnosť a adresnosť aktivít, ale nemenia zásadným spôsobom podstatné údaje a parametre pôvodného projektu.
      
Pôvodný obsahový rámec vyzvania sa nemení a jeho cieľom aj naďalej ostáva zlepšenie aplikovateľnosti profesijných štandardov v rámci profesijného rozvoja a atestácií pedagogických zamestnancov. Súčasťou projektu bude aj podpora výmeny a zavádzanie najlepších skúseností pri realizácii zmien v regionálnom školstve na Slovensku.
     
V rámci projektu sa vytvoria vzdelávacie programy a súvisiace učebné zdroje, ktoré budú slúžiť počas realizácie projektu, ako aj po jeho skončení sa. Výsledkom vzdelávacích aktivít budú nové profesijné kompetencie pedagogických zamestnancov, ktoré účastníci budú získavať a preukazovať už počas realizácie a ukončovania vzdelávacieho programu.
      
Národný projekt sa bude realizovať na celom Slovensku vrátane Bratislavského samosprávneho kraja. Maximálna výška finančných prostriedkov vyčlenených na vyzvanie zo zdrojov EÚ je vyše 5.084.538 eur.

Zdroj: TASR   Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."